Zmarł Emil Barciński, pierwszy burmistrz Szczawna
Zmarł Emil Barciński, pierwszy burmistrz Szczawna-Zdroju po transformacji ustrojowej. Urząd pełnił w latach 1990-1998, miał 83 lata. 
Był prekursorem we wdrożeniu zasad samorządności lokalnej na terenie Szczawna-Zdroju i aktywizatorem idei samorządności i społeczeństwa obywatelskiego. Podejmował działania integrujące mieszkańców wokół wspólnych pomysłów, dając im możliwość współdecydowania o tym, co dla miasta jest dobre, wymiany poglądów i wyrażenia ocen.

Nawiązał intensywną współpracę ze Stowarzyszeniem Gmin Uzdrowiskowych i Związkiem Miast Polskich, a także współpracę międzynarodową z bliźniaczym miasteczkiem francuskim BRIEY. Wspierał stowarzyszenia działające na terenie miasta. Był inicjatorem wydania pierwszego wydawnictwa o Szczawnie-Zdroju opisującego historię naszego miasta.
 
W 2015 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Szczawna-Zdroju. Zmarł w wieku 83 lat.

W sekretariacie Urzędu Miejskiego w Szczawnie-Zdroju wyłożona została księga kondolencyjna, do której mieszkańcy mogą się wpisywać.


opr. adm
foto: użyczone

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno