Menu

Ekstraliga kobiet: Medyk Konin - AZS PWSZ Wałbrzych 3:2

Kolejne wyrównane spotkanie z wyżej notowanym przeciwnikiem zanotowały piłkarki AZS-u PWSZ. Niestety, górą okazały się wielokrotne Mistrzynie Polski, które w niedzielne popołudnie wygrały u siebie 3:2. Wczorajsza porażka oznacza, iż wałbrzyszanki straciły szanse na brązowy medal - bez względu na wyniki dwóch ostatnich meczów podopieczne Kamila Jasińskiego zakończą rozgrywki na 4. miejscu.

Mecz w Koninie lepiej zaczęły gospodynie, które już w 4 minucie znalazły sposób na Jagodę Sapor, jednak sędzia dopatrzyła się pozycji spalonej rywalki ratując tym samym wałbrzyszanki. Chwilę później na prowadzenie mogły wyjść akademiczki, ale po strzale Marcjanny Zawadzkiej futbolówka odbiła się od poprzeczki. W 32 minucie Małgorzata Mesjasz faulowała jedną z miejscowych, co Medykowi przyniosło rzut karny skutecznie wykonany przez Natalię Chudzik. Do przerwy AZS PWSZ przegrywał 0:1.

Druga połowa przyniosła ataki przyjezdnych, ale to rywalki były skuteczniejsze. W 60 minucie prowadzenie Medyka podwyższyła Dominika Kopińska. Ta sama zawodniczka po raz drugi wpisała się na listę strzelców w 77 minucie i w rezultacie Medyk wygrywał już 3:0. Końcówka spotkania należała wyraźnie do akademiczek. W 81 minucie kontaktowego gola zdobyła Klaudia Fabova, a chwilę później do siatki gospodyń trafiła Mesjasz. Niestety, na wyrównanie zabrakło już czasu, ale nawet remis niewiele dałby podopiecznym trenera Jasińskiego, które bez względu na wynik dwóch ostatnich meczów obecnego sezonu po raz drugi kończą rozgrywki tuż za podium Ekstraligi.

Ekstraliga kobiet
XXV kolejka
Medyk Konin - AZS PWSZ Wałbrzych 3:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Natalia Chudzik (32 - rz. k.), 2:0 Dominika Kopińska (60), 3:0 Dominika Kopińska (77), 3:1 Klaudia Fabova (81), 3:2 Małgorzata Mesjasz (87)
AZS PWSZ: Sapor, Mesjasz, Zawadzka, Szewczuk, Pluta, Rozmus, Rapacka, Kuciewicz (65 Głowacka), Głąb, Fabova. Trener: Kamil Jasiński

Pozostałe wyniki:
UKS SMS Łódź - Górnik Łęczna 2:2, Czarni Sosnowiec - GKS Katowice 4:0, Mitech Żywiec - AZS UJ Kraków 1:2, AZS PSW Biała Podlaska - AZS Wrocław 3:2, Olimpia Szczecin - Polonia Szczecin 10:0

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com