Menu

Budowa przystanku kolejowego Wałbrzych Centrum

Jak wygląda postęp prac na budowie przystanku kolejowego "Wałbrzych Centrum"? Zobacz zdjecia, prace idą pełną parą. Trwa także przebudowa siedziby GOPR w Wałbrzychu - mimo deszczu praca wre.

 

 
 
Budowa przystanku kolejowego Wałbrzych Centrum

Zdjecia z postępu prac na budowie udostępnił prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej w mediach społecznościowych - jak widać prace idą pełną parą. 
 

Projekt centrum przesiadkowego Wałbrzych Centrum przy ulicy Lubelskiej zakłada budowę przystanku dla pociągów i autobusów, postoju dla taksówek, a także małego centrum handlowego. Planowana jest budowa dwóch peronów z wiatami, połączonych przejściem podziemnym. Perony wyposażone będą w windy, umożliwiające transport osobom niepełnosprawnym. Inwestycja ma zostać zakończona do końca przyszłego roku. Koszt budowy przystanku Wałbrzych Centrum to około 15 mln zł. 


Trwają też prace przy przebudowie siedziby wałbrzysko-kłodzkiej grupy GOPR przy ulicy Poznańskiej w Wałbrzychu. Ta inwestycja kosztowac ma około miliona złotych. W rozbudowanym budynku powstaną nowe sale wykładowe, w których będą szkoleni ratownicy. Będą one służyły także mieszkańcom Wałbrzycha, w planach jest prowadzenie tutaj działań edukacyjnych, między innymi dla młodzieży.opr. adm
foto: użyczone (UM Wałbrzych, czytelnik walbrzych24.com) 


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
 
 
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 


 

Komentarze

Aga (8 września 2019 10:09)
I co dalej

Dodaj komentarz

przystanek przesiadkowy  |   Wałbrzych  |   Wałbrzych Centrum  |   Szełemej  |   pkp  |   koleje  |   transport wałbrzych  |   przystanek kolejowy  |   stacja  |  

Prezydent zapowiada remont dróg

Duża akcja poszukiwawcza — zaginął Robert Stec

Wałbrzyski Budżet Obywatelski - 4,5 mln. zł. Kiedy można składać...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij