Rzucał kotem o ścianę

Do 3 lat więzienia grozi 41-latkowi, który w Swiebodzicach rzucał o ścianę kotem.  

Najpierw jechał pociągiem bez biletu -  musiał wysiąść na dworcu w Świebodzicach. Chodząc po mieście 41-latek ukradł ze sklepu samoobsługowego butelkę wódki.  Alkohol wypił po drodze, wracając na dworzec kolejowy. Tam zaczął kopać przypadkowo napotkanego kota, a następnie rzucał nim o ścianę budynku.
 
Policjanci zatrzymali mężczyznę na dworcu w Świebodzicach,  Kot trafił pod opiekę lekarza weterynarii, a pijany mężczyzna do policyjnego aresztu.
 
Mężczyzna odpowie za kradziez alkoholu i za znęcania się nad zwierzęciem, usłyszał już zarzuty i został tymczasowo aresztowany na dwa miesiące.
 
Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi do 2 lat więzienia a w przypadku gdy sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem, zagrożenie karą pozbawienia wolności wzrasta do lat 3. Sąd może również nałożyć na sprawcę zakaz posiadania zwierząt na okres do 10 lat oraz orzec nawiązkę na cel związany z ochroną zwierząt w kwocie nawet do 100.000 złotych.

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
opr. adm
foto: adm

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno