Menu

Wyprowadziła z kasy miasta 2,3 mln zł - potrzebna opinia biegłego

Jeszcze przynajmniej dwa miesiące poczekamy na akt oskarżenia w sprawie Marzanny A., która miała wyprowadzić z kasy gminy Wałbrzych 2 mln 300 tysięcy złotych. Prokuratura czeka na opinię biegłego z zakresu księgowości.

Wyprowadziła z kasy miasta 2,3 mln zł - potrzebna opinia biegłego
Jak informował w marcu rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Tomasz Orepuk Marzanna A. była pracownicą Centrum Obsługi Jednostek Miasta Wałbrzych. Miała wyprowadzić z kasy gminy 2 mln 300 tysięcy złotych. Zgodnie z ustaleniami prokuratury proceder trwał przez 10 lat: od 2008 do 2018 roku. 
 
Marzanna A. była starszym inspektorem ds. księgowości i miała dostęp do ksiąg rachunkowych oraz możliwość wystawiania faktur. Wykorzystując swoje uprawnienia wystawiała fałszywe faktury, na których podawała numery własnych kont. 
 
W toku śledztwa zarzuty miały usłyszeć kolejne osoby - bliscy członkowie jej rodziny oraz przełożeni. Członkowie najbliższej rodziny mieli udostępniać swoje konta bankowe, na które Marzanna A. miała dokonywać przelewów środków. 
 
 
Podejrzana usłyszała zarzuty wyłudzenia znacznej kwoty pieniężnej. Przyznała się do podrobienia faktur. Grozi jej do 12 lat więzienia. W sprawie został powołany biegły z zakresu księgowości, prokuratura czeka na opracowywaną przez niego opinię, prawdopodobnie potrwa to przynajmniej dwa miesiące.
 

 

Czytaj też:

Wyprowadziła z kasy 1,6 mln - kliknij tutaj

Księgowa wyprowadziła z kasy miasta 2,3 mln zł - nowe zarzuty - kliknij tutaj

 

 

W.Blicharz

foto:walbrzych24.com

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

księgowa  |   kasa  |   gmina  |   Wałbrzych  |   prokuratura  |  

Apostazja w kościele katolickim i konwersja w kościele...

Trzeba to posprzątać. Pomożecie ?

Wystartował Marsz po Wolność Leona Sawickiego

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij