Świebodzice - kolejny oddział szpitalny do zamknięcia

Zła wiadomość dla pacjentów ze Świebodzic. Tym razem chodzi o Szpital Mikulicz w Świebodzicach, gdzie w ciągu 2-3 miesięcy wygaszony ma zostać oddział Chirurgii.

Dziś rano odbyło się spotkanie załogi szpitala z przedstawicielami spółki EMC. W spotkaniu wziął też udział wiceburmistrz Świebodzic Mariusz Szafraniec, który poinformował nas, że będzie prowadził rozmowy z zarządem spółki i razem szukać będą rozwiązania tego problemu. 
 
Wczoraj informowaliśmy o problemach kadrowych i zawieszeniu działalności oddziału wewnętrznego w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze. W lutym tego roku szpital "Mikulicz" zamknął dwa oddziały - ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny. Było to podyktowane kwestiami ekonomicznymi. Rzecznik spółki EMC nie był dziś dostępny pod telefonem, nie odpowiedział również na nasz e-mail.
 
Pacjenci z okolicznych miejscowości w większości prawdopodobnie kierowani będą do Wałbrzycha, w przypadku świebodziczan również do Świdnicy ale nawet te duże placówki przeżywają trudne chwile starając się w dobie niedoborów kadrowych utrzymać swoje oddziały, co w przypadku dodatkowych, nieplanowanych pacjentów może być jeszcze trudniejszym wyzwaniem.
 
plr
foto: archiwum

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno