Mówił, że jest Janem Chrzcicielem i zabije pracowników MOPS-u

Groził pracownikom MOPS-u w Lubawce, że ich zabije. Mówił, że jest dowódcą Wojska Polskiego, później,  że Janem Chcicielem i zbawi świat. Domagał się pieniędzy, bo jak mówił, chce jeść i pić, a pieniądze należą mu się.

 

41-latek sterroryzował pracowników MOPS-u w Lubawce. Krzyczał na nich, wyzywał i groził, że jeśli natychmiast jego żądanie nie zostanie spełnione - pozabija ich i ich rodziny. A żądanie to pieniadze, Jak twierdził 41-latek, pieniądze mu się należą , a jest głodyny i chce mu się pić i musi je dostać natychmiast.

Pracownikom MOPS-u powiedział, że  jest dowódcą Wojska Polskiego i był w Piechocie Morskiej,  do policjantów krzyczał, że jest Janem Chrzcicielem i zbawi świat. 

Mężczyznę zatrzymali policjanci, trafił do szpitala psychiatrycznego w Wałbrzychu. Policja bada sprawę.
 
Do tragedii związanej z innym urzędem - Urzędem Pracy, doszło w 2015 roku w Kamiennej Górze. Samuelowi N. odmówiono wówczas zasiłku i by wyładować złość zaatakował siekierą 10-latkę wychodzącą z mamą z księgarni. Życia dziecka nie udało się uratować.  
 
Sąd skazał Samuela N. na dożywocie, a Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok. Dodatkowo okres, po którym mężczyzna może ubiegać się o zwolnienie podwyższono z 25 do 35 lat.  
 

opr. adm
foto: KMP Kamienna Góra

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno