Starosta Kwiatkowski musi przeprosić burmistrza Jedliny
Starosta Powiatu Wałbrzyskiego, Krzysztof Kwiatkowski ma przeprosić burmistrza Jedliny Zdrój, Leszka Orpla za naruszenie dóbr osobistych - taki wyrok zapadł w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu.
Chodzi o wypowiedź ze stycznia 2018 roku, Krzysztof Kwiatkowski był wtedy wicestarostą Powiatu Wałbrzyskiego. Sąd Okręgowy w Świdnicy oddalił powództwo burmistrza Jedliny Zdrój, ale Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zmienił wyrok i zobowiązał starostę Kwiatkowskiego do odczytania na najbliższej lub kolejnej sesji rady powiatu wałbrzyskiego tekstu przeprosin.
 
Jak informuje rzecznik Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu Małgorzata Lamparska „starosta ma między innymi przeprosić za treść swojej wypowiedzi wyemitowanej 30 stycznia 2018 r. w formie wywiadu telewizyjnego na portalu internetowym „DAMiNFO" oraz za wypowiedzenie w tym materiale słów sprzecznych z prawdą, z których wynikało, że powód był niegospodarnym, łamiącym zasady i niestabilnym partnerem dla starostwa powiatowego w Wałbrzychu oraz jakoby oszukiwał, lekceważył i ignorował starostwo powiatowe w Wałbrzychu".
 
Burmistrz Jedliny Zdrój  poza przeprosinami żądał także przekazania środków na rzecz organizacji charytatywnej, ale w tym zakresie apelację oddalono. Wyrok jest prawomocny, jedyne co przysługuje to skarga kasacyjna do Sądu Najwyższego, Do tej pory w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu nie złożono wniosku o uzasadnienie wyroku. 
 
red
foto:WTV
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno