Czy to koniec oddziału chirurgii świebodzickiego szpitala?
Ważą się losy oddziału chirurgii w Szpitalu Mikulicz w Świebodzicach. Trwają rozmowy z  przedstawicielami spółki EMC, która jest właścicielem placówki. Decyzja ma zostać podjęta w przyszły piątek.
 
Wczoraj odbyło się spotkanie załogi szpitala z przedstawicielami spółki EMC. 
Jak informował nas wiceburmistrz Świebodzic Mariusz Szafraniec sprawa dotycząca zamknięcia oddziału chirurgii świebodzickiego szpitala nie jest jeszcze przesądzona. Decyzja zapadnie prawdopodobnie w przyszły piątek. Do tego czasu władze gminy nie chcą informować o przebiegu rozmów ze spółką, która jest właścicielem placówki. 
 
Dodajmy, że to nie jedyny szpital w regionie, który ma problemy. Niedawno informowaliśmy o kłopotach kadrowych i zawieszeniu działalności oddziału wewnętrznego w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze. 
 
W lutym tego roku szpital "Mikulicz" zamknął dwa oddziały - ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny. Było to podyktowane kwestiami ekonomicznymi. Taka sytuacja z pewnością odbija się na wałbrzyskim szpitalu Sokołowskiego gdzie kierowani są pacjenci. Choć tutejszy szpital w tej chwili funkcjonuje i nie ma sygnałów o zawieszaniu któregokolwiek z oddziałów, to trudności ze skompletowaniem personelu nie omijają też wałbrzyskiej placówki.
 
wb
foto:ilustracyjne
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno