Czy to koniec piłkarskiego Górnika?
Do zakończenia sezonu IV ligi pozostały zaledwie dwie kolejki, w których Górnik zagra z Piastem Żerniki oraz Piastem Nowa Ruda. Warto je zapamiętać, bo to najprawdopodobniej ostatnie mecze wałbrzyszan na tym szczeblu. I nie chodzi tu o przegrany już jakiś czas temu awans do III ligi, ale całkiem możliwy scenariusz według którego zespół trenera Jacka Fojny przestanie istnieć, a pod szyldem Górnika występować będą jedynie młodzieżowcy.
 

W ostatnich dniach doszły do nas kolejne bardzo niepokojące wieści związane z Klubem Piłkarskim „Górnik” Wałbrzych. Choć tak szeroko reklamowana przez lokalne media akcja #razemdlagornika przyniosła wspaniały efekt w postaci 90 tysięcy złotych zebranych przez fanów i przyjaciół zespołu, to z drugiej strony z zapowiadanego przez Miasto wsparcia w wysokości 280 złotych na konto klubu wpłynęło jedynie 200 tysięcy złotych. Jeśli dodatkowo wspomnimy, iż wcześniej inna transza pomocy została uszczuplona o 40 tysięcy, to wyraźnie widać, iż do w miarę normalnego funkcjowania Górnikom brakuje około 100 – 110 tysięcy złotych. Tych pieniędzy nie ma i trudno powiedzieć, skąd je wziąć. I tu przechodzimy do sedna naszej informacji. Wiadomo bowiem, że największe koszty generuje pierwszy, występujący w IV lidze zespół seniorów. Całkiem prawdopodobne jest zatem, iż pierwsze cięcia dotkną wicemistrza tego szczebla rozgrywek, który zostanie rozwiązany, a trenerzy wraz z zawodnikami otrzymają wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. I raczej nie będą mięć problemów ze znalezieniem pracodawców, gdyż o wałbrzyszan regularnie pytają przedstawiciele ościennych klubów.

 

Niestety, kolejny kryzys finansowy ma jeszcze jeden, równie bolesny efekt. Według naszych nieoficjalnych informacji podczas Walnego Zgromadzenia Członków Zarządu, do którego dojdzie 10 czerwca, do dymisji poda się prezes Czesław Grzesiak, a niewykluczone, że jego śladem pójdą pozostali członkowie klubu, którzy są wyraźnie zmęczeni niepewną sytuacją oraz zmiennymi decyzjami urzędników. Czy to oznacza, iż Górnik zniknie z piłkarskiej mapy naszego regionu? Zapewne pozostaną drużyny młodzieżowe, choć trudno powiedzieć, kto zajmie się szkoleniem piłkarskiego narybku. Musimy być jednak przygotowani na najczarniejszy scenariusz, a więc koniec IV-ligowej piłki nożnej w Wałbrzychu.

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. archiwum
(ben)
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno