Śledztwo w sprawie wybuchu we wsi Mąkolno przejmie świdnicka prokuratura

Prokuratura Okręgowej w Świdnicy przejmie śledztwo w sprawie wybuchu w budynku produkcyjnym fabryki prochu we wsi Mąkolno koło Złotego Stoku.


 

Do wybuchu doszło w środę (17.05) około godz. 10.00.  W wyniku eksplozji doszło do zawalenia budynku produkcyjnego i przyległego magazynu prochu. W wypadku zginęły dwie osoby – pracownicy zakładu przebywający w budynku w chwili eksplozji. Kilkanaście osób zostało lekko rannych lub poturbowanych, wskutek eksplozji uszkodzenia odniosły inne pobliskie budynki, zostały wybite szyby w  oknach oraz zniszczone lub uszkodzone zaparkowane w pobliżu pojazdy.

Na miejsce zdarzenia oprócz ekip ratowniczych udali się prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Ząbkowicach Śląskich. Po zakończeniu akcji ratowniczej i przekazaniu miejsca zdarzenia do dyspozycji organów ścigania rozpoczęto oględziny.  Wszczęto śledztwo. Prowadząca oględziny ekipa dochodzeniowo-śledcza zabezpiecza na miejscu ślady. Ciała ofiar zostały przewiezione do prosektorium, w poniedziałek (23.05) przewidywane jest przeprowadzenie sekcji zwłok w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu

Dziś kontynuowane będą oględziny miejsca eksplozji z udziałem biegłego. Po zakończeniu tych czynności śledztwo zostanie przejęte do dalszego prowadzenia przez Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. 
 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

opr. adm

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno