Pościg za 17-latkiem z finałem... w kościele

Gdy zobaczył radiowóz, wcisnał gaz i zaczął uciekać. Po kilku kilometrach stracił panowanie nad autem i wjechał... w kościół. 17-letniemu uciekinierowi grozi do 5 lat więzienia. 

 

Do pościgu doszło w czwartek w Opoczce pod Świdnicą. Policjanci około 21:00 zobaczyli Volkswagena Golfa, którego kierowca na ich widok zaczął wykonywac nerwowe manewry i gwałtownie przyspieszył. Policjanci próbowali zatrzymać auto, jednak kierowca Volkswagena nie zwracał uwagi na dawane przez policję sygnały świetlne i dźwiękowe. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.
 
17-letni kierowca przecenił swoje umiejętności, w Makowicach stracił panowanie nad samochodem i wjechał przez bramę na teren kościoła. Swoją ucieczkę skończył uderzając autem w kościół. Na szczęście ani kierowcy, ani 15-letniej pasażerce nic się nie stało. 

Jak szybko ustalili policjanci 17-latek nie miał prawa jazdy, trafił już do policyjnego aresztu. Za ucieczkę przed policją grozi mu do 5 lat więzienia. 


 
Policja przypomina.  
Od dnia 1 czerwca 2017 r. obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego, które zakładają surowe kary dla piratów drogowych. Warto pamiętać, że kary dotyczą nie tylko prowadzenia samochodów, ale wszystkich pojazdów uczestniczących w ruchu drogowym, a więc także: traktorów, ciągników, kombajnów , cystern" 
  
Niezatrzymanie się do kontroli drogowej na żądanie policji -kto nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, pomimo wydania przez policję polecenia, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zatrzymania pojazdu mechanicznego, podlega karze pobawienia wolności o d 3 miesięcy do 5 lat. 

opr. adm
foto: KMP Świdnica


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno