Od lipca 500+ na każde dziecko

7700 dzieci w Wałbrzychu jest objęte programem 500+. Od 1 lipca obejmie on każde dziecko w rodzinie, która złoży wniosek o przyznanie świadczenia. Do tej pory pieniądze były przyznawane na drugie i kolejne dziecko. Szacuje się, że programem objęte będzie ponad 16 tys dzieci. 

- Dodatek będzie przysługiwał rodzicom, którzy będą składać wnioski na swoje dzieci. Dziecko nie może ukończyć 18 roku życia. Nie jest to dla nas nic nowego, cały czas wypłacamy świadczenie 500+. Zwiększy się tylko liczba wnioskodawców i dzieci uprawnionych do tego świadczenia. Nasze przygotowania to przede wszystkim informacje na stronach internetowych. - mówi Małgorzata Staniewska, z działu świadczeń rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu. 
 
Jak długo trzeba będzie czekać na otrzymanie pieniędzy?
 
- 1 lipca składamy wnioski, mamy czas na rozpatrzenie i wypłacenie świadczenia do końca października. Staramy się wypłacać jak najszybciej, już w lipcu i sierpniu. Bardzo ważną informacją jest, że wnioski należy składać w lipcu, sierpniu i wrześniu, by świadczenia nie przepadły. Złożenie wniosku od października spowoduje, że świadczenia będą wypłacane tylko od tego miesiąca. - mówi Małgorzata Staniewska, z działu świadczeń rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu. 
 
By złożyć wniosek należy zapoznać się z informacjami na stronie ministerialnej „empatia”  i platformie usług internetowych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 
Od 1 lipca wszyscy rodzice otrzymają świadczenie, bez względu na to, jakie dochody osiągają.
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno