Mistrz Polski z Wałbrzycha

Wiecie o tym, że Wałbrzych może się poszczycić Międzynarodowym Mistrzem Polski w Boksie? Michał „Szczupak” Leśniak opowiedział nam o swojej karierze.

- Moja przygoda z boksem zaczęła się w wieku 11 lat, mój dziadek i tato boksowali. Zacząłem trenować i boksować amatorsko, byłem Mistrzem Polski. Stoczyłem około 150 walk, od 5 lat jestem zawodowym bokserem w stajni Tymex Boxing Mariusza Grabowskiego. Wszystkie moje walki są transmitowane na Polsacie. W sobotę stoczyłem walkę z Maximem Churbanovem, zawodnikiem czołowej klasy, który boksował o pas WBO. Wygrałem z nim jednogłośnie, mimo poważnej kontuzji. Wyszedłem, wygrałem jednogłośną decyzją sędziów. Tak toczy się moja kariera. - mówi bokser, Michał Leśniak.
 
Ile trzeba trenować, by osiągać sukcesy?
 
- Do przedostatniej walki trenowałem siedząc na obozie 10 tygodni u Piotrka Wilczewskiego w Dzierżoniowie. 2, 3 razy dziennie trenowałem do walki, którą wygrałem przez nokaut w 7 rundzie i zdobyłem pas międzynarodowego mistrza Polski. - mówi bokser, Michał Leśniak.
 
Jakie są plany  pięściarza? 
 
- Plany są takie, że będę miał operację na kolano, które roztrzaskałem tydzień przed walką. Później rehabilitacja i powrót do rzeczywistości bokserskiej. Cały czas trening. - mówi bokser, Michał Leśniak.
 
red
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno