Medale dla wałbrzyskiego policjanta

Ze złotym medalem w konkursie drużynowyn oraz srebrnym indywidualnie z I Mistrzostw Świata Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc - wrócił funkcjonariusz Łukasz Wółkiewicz. Policjant Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu dzięki zdobytemu wcześniej powołaniu w zawodach reprezentował Komendę Główną Policji.

Łukasz Wółkiewicz ten rodzaj sportu siłowego trenuje od 17 lat i na co dzień należy do Klubu Sportowego Team Wrocław.  W swoim dorobku ma już zwycięstwa w Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 23, Mistrzostwach Polski Seniorów oraz Pucharze Polski.
 
W rozegranych kilka dni temu pierwszych mistrzostwach świata wystartowało 25 kobiet oraz 138 mężczyzn. Poza zawodnikami z Polski do turnieju zgłosili się także mundurowi sportowcy ze Stanów Zjednoczonych.
 
W kategorii 75 kg wałbrzyski funkcjonariusz zajął drugie miejsce podnosząc w trzeciej próbie ciężar 170 kg, a w kategorii OPEN znalazł się także na wysokiej 21 pozycji wśród wszystkich zawodników.
 
Łukasz Wółkewicz kilka dni przed zawodami  został wyróżniony i otrzymał powołanie do reprezentacji Komendy Głównej Policji. I to właśnie z tym zespołem w miniony weekend stanął we Wrocławiu na najwyższym stopniu podium pokonując 53 kolejne drużyny.
 
 
Wyniki indywidualne 75 kg:
1. Marcin Garbas (21. Baza Lotnictwa Taktycznego)
2. Łukasz Wółkiewicz (Komenda Główna Policji)
3. Piotr Jakimiuk (Żandarmeria Wojskowa)
 
Wyniki drużynowe:
1. Komenda Główna Policji
2. Brygada Strzelców Podhalańskich
3. 21. Baza Lotnictwa Taktycznego.
 
opr.wb
foto:KMP w Wałbrzychu
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno