Premiera spektaklu 'Raz Dwa Trzy'

Nową propozycję dla najmłodszych wałbrzyszan przygotował Teatr Lalki i Aktora. Raz Dwa Trzy to interaktywna zabawa w której mogą wziąć udział nawet roczne maluchy.

Wyświetl galerię 1/17
Większość spektakli w wałbrzyskich "Lalkach" skierowana jest do widzów w wieku minimum trzech lat. Granica ta jednak stopniowo się obniża ponieważ zaczynają pojawiać się spektakle dla jeszcze młodszych dzieci. Najnowszą produkcją dla tzw "najnajów" jest "Raz Dwa Trzy". Jest to bardziej interaktywna zabawa niż pełnoprawny spektakl ale właśnie taka forma najlepiej sprawdza się z maluchami, które nie potrafią jeszcze zrozumieć fabuły. Dzieci bawią się poduszkami, powtarzają wyliczanki z aktorami a także mogą swobodnie poruszać się po scenie. W zabawie biorą też udział rodzice, którzy po powrocie do domu mogą czerpać pomysły na nowe formy aktywności z dzieckiem.
 
- Myślę, że ziarno zostało zasiane. Co to znaczy? W tym spektaklu wykorzystujemy wiele wyliczanek, które zawierają w sobie elementy onomatopeiczne, czyli dźwiękonaśladowcze. Przed chwilą rozmawiałem z kompozytorką, która widziała dzieci, które po wyjściu z sali bawiły się na zewnątrz powtarzając "jak robi bocian, jak robi żabka" i to jest idea tego spektalu by zasiać te dźwięki i ciekawość dźwiękami. Jeżeli to nam się dzisiaj udało to cel został osiągnięty - mówi reżyser i aktor spektaklu "Raz Dwa Trzy" Seweryn Mrożkiewicz.
 
 
Drugim celem spektakli dla "najnajów" jest zaprzyjaźnienie dzieci z teatrem od najmłodszych lat. Jeśli w tym wieku będą się tu dobrze bawić i kojarzyć teatr jako miejsce przyjemne i kolorowe, chętniej będą tu później wracać.
 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno