Szczawieński Wielki Szlem - Roland Szczawno

Dzień Dziecka oraz  trwający obecnie Turniej French Open to doskonała okazja, aby rozegrać kolejną, drugą edycję Szczawieńskiego Wielkiego Szlema, a mianowicie Roland Szczawno. Tym razem na kortach w uzdrowisku rywalizowali tenisiści w czterech kategoriach wiekowych, w których najlepsi okazali się Filip Nowak, Jessica Pabisiak, Kajetan Kosiński oraz Alicja Cygal i Andrzej Roszak. 

Wzorem imprez z udziałem dorosłych tenisistów na kortach w Szczawnie-Zdroju odbywają się turnieje, w których pierwszoplanowe role odgrywają najmłodsi amatorzy białego sportu. Zawody rozgrywane są zgodnie z programem Tenis10, a uczestnicy zbierają punkty do klasyfikacji generalnej. Tym samym, oprócz triumfatorów poszczególnych edycji (Australia, Roland, Wimbledon, US), na koniec poznamy również zwycięzców całego cyklu. I to nie wszystko, gdyż w najbliższy weekend rozegrana zostanie kategoria niebieska dla dzieci, które w szczawieńskim klubie korzystają między innymi z Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa. 
 
Jako pierwsi na korty w uzdrowisku wyszli "pomarańczowi". W rywalizacji na 3/4 kortu najlepszy okazał się Filip Nowak z Polkowic przed Anitą Cytrycką, Darią Łukasiewicz ze Złotoryi oraz Lilą Serwicką i Kajetanem Kosińskim (oboje - KT Szczawno-Zdrój). Po najmłodszych przyszedł czas "zielonych", wśród których bezkonkurencyjna okazała się Jessica Pabisiak. Na podium tej kategorii wiekowej legniczanka wyprzedziła Laurę Urbańczyk oraz Adama Łukasiewicza (oboje z Głogowa). Warto w tym miejscu podkreślić, iż oprócz punktów do "generalki" uczestnicy zmagań w kategorii zielonej walczą rónież o "dziką" kartę do finałowego turnieju Champions Bowl w chorwackim Umagu. 
 
W niedzielę rozegrano mecze w kategoriach: czerwona oraz żółta. W pierwszej z wymienionych triumfował przedstawiciel gospodarzy - Kajetan Kosiński, który w finale pokonał Marcelę Miszkiewicz z Nysy, a trzeci był Iwo Hupało, a więc kolejny z miejscowych. Rywalizację w kategorii żółtej podzielono na turnieje dziewcząt oraz chłopców. Wśród dziewcząt na najwyższym stopniu podium stanęł Alicja Cygal przed Karoliną Lehner oraz Julią Szebestą (wszystkie KT Szczawno-Zdrój). W imprezie chłopców triumfował zaś Andrzej Roszak przed Franciszkiem Mataczyńskim i Maciejem Piechowiakiem, wszyscy również reprezentują barwy szczawieńskiego klubu.
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. użyczone
(ben)
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno