Hołownia w Wałbrzychu

Szymon Hołownia dziennikarz, katolicki publicysta, autor książek  i prowadzący program „Mam Talent” odwiedził Wałbrzych. Spotkanie autorskie odbyło się w Bibliotece Pod Atlantami.

Szymon Hołownia mówił o relacjach międzyludzkich, o tym jak radzić sobie z wszechobecną krytyką i o swoim podejściu do życia. 
 
- W pewnym momencie zaczynasz dochodzić do wniosku, że jeśli kilka tysięcy osób w internecie ma opinię na twój temat, to można zwariować biorąc te opinie do siebie. Wydaje mi się że środkiem do uzyskania higieny psychicznej, jest wyznaczenie sobie kręgu ludzi zwanych w psychologii kręgiem znaczących bliźnich. Jeżeli oni coś powiedzą to bierzemy to pod uwagę. - mówi dziennikarz, Szymon Hołownia
 
Dziennikarz poruszył temat debaty publicznej, która jego zdaniem idzie w złym kierunku. 
 
- Możemy dyskutować o poglądach, ale nie powinniśmy dyskutować o osobach. To co zabija naszą debatę publiczną, to jest to że nie potrafimy już rozmawiać o czymś, a o kimś. Prędzej czy później dojdziemy do punktu w którym stwierdzimy że to jest głupie. Mamy tylu sędziów w Polsce, że nie będzie za chwilę oskarżonych. - mówi dziennikarz, Szymon Hołownia
 
Nie zabrakło pytań o program Mam Talent, który jest prowadzony przez Szymona Hołownię w duecie z Marcinem Prokopem. 
 
- Wyszło to stąd, że z Marcinem Prokopem stworzyliśmy w miarę sprawny duet w Dzień Dobry TVN. Dyrektor Miszczak, któremu poległo siedem, czy osiem konceptów bo ludzie odmawiali, sięgnął w akcie rozpaczy po duet Hołownia, Prokop. Toczyłem z nim negocjacje przed tym jak się zgodziłem i po tym jak się zgodziłem i jeszcze w ciągu dwóch następnych edycji, bo rezygnowałem po każdym castingu. Zawsze stosowałem ten sam argument: Gdzie ja? Poważny katolicki publicysta, ja dźwigający na sobie odpowiedzialność za kościół, za ojczyznę, za papieża i w ogóle za wszystko, mam patrzeć jak jakaś pani przebija strzałą balon, gra przebój na melofonie, a pan gra na pile?. Tak się dzieliłem moimi wątpliwościami z Edkiem, a Edek słuchał i w końcu się wkurzył i krzyknął: A co? Myślisz, że oni Boga w sercu nie mają? - mówi dziennikarz, Szymon Hołownia.
 
Czytelnicy Biblioteki Pod Atlantami mieli możliwość zakupienia książek Szymona Hołowni, min. najnowszej pozycji „Ludzie w Czasach Jezusa”. 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
pm
foto: pm

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno