Festyn w Parku Centralnym

Atrakcje dla mieszkańców z okazji zakończenia prac w Parku Centralnym w Świdnicy. Zadanie zrealizowane zostało w ramach projektu „Rewaloryzacja terenów zieleni w Świdnicy”, na który miasto pozyskało ponad 7 milionów złotych dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. 

Aby zaakcentować to wydarzenie, władze Świdnicy zapraszają do udziału w symbolicznym przecięciu wstęgi w niedzielę, 9 czerwca o godz. 14.00. Otwarciu towarzyszyć będzie program artystyczny przygotowany przez Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Młodzieżowy Dom Kultury.  Animatorzy zorganizują także gry i zabawy dla najmłodszych. 
 
Zakres zadania obejmował, m.in.: remont i przebudowę ciągów pieszych i rowerowych, montaż obiektów małej architektury (ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych, koszy na psie odchody), wykonanie instalacji elektrycznej, wodnej i kanalizacyjnej, przebudowę, odbudowę i renowację schodów terenowych prowadzących na dawny cmentarz św. Mikołaja i rozarium oraz budowę altanki wraz ze schodami, budowę fontanny centralnej i dwóch fontann pływających, budowę trzech mostów. Na powierzchni ponad 2300 metrów kwadratowych powstało nowe miejsce zabaw dla najmłodszych oraz strefa fitness dla nieco starszych świdniczan.  Obszar objęty rewitalizacją to ponad 12  ha. Łączny koszt zadania wyniósł około 19 mln zł. 
 
 
opr.plr
foto: użyczone
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno