Kolejny nabór do policji już 16 lipca

Masz polskie obywatelstwo i nieposzlakowaną opinię? Służba w policji jest dla ciebie. Wystarczy złożyć dokumenty, a następnie pozytywnie przejść procedurę rekrutacyjną. Nie czekaj z decyzją! Najbliższy nabór już 16 lipca.

Najbliższy termin przyjęcia nowych funkcjonariuszy na terenie naszego województwa zaplanowany został na 16 lipca. Kolejne odbędą się we wrześniu, listopadzie oraz grudniu tego roku. 
 
Zawód policjanta to gwarancja stabilnej służby, możliwość awansu i rozwoju zawodowego oraz stabilne finanse.
 
Warto wspomnieć o zarobkach dla początkujących policjantów. Kursant podczas szkolenia podstawowego (bez wysługi lat i ze stopniem posterunkowego) na początku swojej kariery zawodowej ma zagwarantowane wynagrodzenie w kwocie netto ponad 2300 złotych – plus wyżywienie oraz zakwaterowanie w jednej ze szkół policji w Polsce.
 
Po zakończeniu okresu szkoleniowego i powrotu do macierzystej jednostki policjant otrzymuje podwyżkę uposażenia, które po około dwóch latach służby wynosi już „na rękę” ponad 3300 złotych (przy stopniu starszego posterunkowego). Z każdym kolejnym rokiem wynagrodzenie wzrasta. Zależy to oczywiście m.in. od zajmowanego stanowiska, dodatku za wysługę lat i za posiadany stopień służbowy oraz wysokości dodatku służbowego.
 
Kto może pełnić służbę w policji?
- obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;
- który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
- korzystający w pełni z praw publicznych;
- posiadający co najmniej średnie wykształcenie;
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;
- dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych;
- osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej;
 
Wymagane dokumenty należy złożyć w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu przy ul. Mazowieckiej 2. 
 
Zgłoszenie kandydata powinno zawierać:
- Podanie o przyjęcie do służby w policji;
- Wypełniony kwestionariusz osobowy (część A i B);
- Dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (kserokopie – oryginały dokumentów do wglądu), w przypadku wystawienia tych dokumentów w językach obcych – ich tłumaczenie;
- Kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby (oryginały dokumentów do wglądu), jeżeli wcześniej kandydat do służby pozostawał w stosunku pracy lub służbie;
- Książeczkę wojskową, jeżeli kandydat do służby jest objęty ewidencją wojskową.
 
opr.red
foto:KMP w Wałbrzychu
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno