Rozstrzygnięto poselski konkurs "Kartka do Europejczyka"

W wałbrzyskim Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój podsumowano konkurs "Kartka do Europejczyka" Organizatorem był poseł Tomasz Siemoniak.

Głównym celem konkursu było propagowanie tematyki związanej z Unią Europejską oraz rozwijanie postaw demokratycznych i proeuropejskich.
 
Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu największej korzyści dla regionu z wejścia Polski do Unii Europejskiej na przestrzeni 15 lat, w formie kartki pocztowej zaadresowanej do kolegi/przyjaciela z innego kraju członkowskiego UE. 
 
 
Do konkursu wpłynęło łącznie 97 prac ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatów: wałbrzyskiego, świdnickiego, dzierżoniowskiego, ząbkowickiego i kłodzkiego.
 
Najlepsze prace konkursowe zostały wybrane z uwzględnieniem następujących kryteriów oceny: zgodność pracy z tematem konkursu, oryginalność/kreatywność/innowacyjny pomysł, ocena wizualna oraz sposób konstruowania wypowiedzi.
 
Laureaci pierwszych trzech miejsc oprócz nagród rzeczowych otrzymali od organizatora zaproszenie na bezpłatny wyjazd na jednodniową wycieczkę do Warszawy połączoną ze zwiedzaniem Sejmu i Senatu RP.
 
 
Lista nagrodzonych:
- w kategorii: szkoły podstawowe:
I miejsce - Kacper Jarocki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu
II miejsce - Bartłomiej Tomczak ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach
III miejsce ex aequo - Gaja Nowosielska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu oraz Julia Przybyszewska ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. B. Westerplatte w Dzierżoniowie.
 
wyróżnienia dla: Hanny Zakrawacz ze Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach, Korneli Śmietany ze Szkoły Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach, Maksymiliana Budki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu, Niny Wandy Małeckiej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu, Poli Małeckiej  z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu, Arkadiusza Marzewskiego z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Wałbrzychu oraz Pameli Ziembińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy.
 
 
- w kategorii: szkoły gimnazjalne:
I i II miejsca nie przyznano
III miejsce - Nicola Brużewicz z Zespołu Szkół nr 3 im. M. Kopernika w Wałbrzychu
- w kategorii: szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce - Kacper Bieńka z Liceum Ogólnokształcącego im. W. Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich
II miejsce - Wiktoria Suchańska z Liceum Ogólnokształcącego im. W. Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich
III miejsce - Julia Gruszka z Liceum Ogólnokształcącego im. W. Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich.
 
wyróżnienia dla: Kingi Paździor z Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Staszica w Ząbkowicach Śląskich, Mileny Powolnej z Zespołu Szkół Publicznych im. J. Pawła II w Kudowie-Zdroju oraz Aleksandry Zając z Zespołu Szkół nr 1 w Jugowie.
 
 
opr.red
foto:użyczone
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno