1989 ciastek Basia - słodki patriotyzm na PL. Magistrackim

1989 ciastek „Basia” rozdano dziś na Placu Magistrackim. Skąd taka liczba? 4 czerwca 1989 roku odbyły pierwsze częściowo wolne wybory w powojennej historii Polski. Z tej okazji w Wałbrzychu odbyło się święto, podczas którego nie zabrakło wspólnego odśpiewania hymnu i wielu atrakcji. 

Co ma wspólnego ciastko „Basia” z wolnością?
 
„Menu Wolności” to ogólnopolska akcja społeczna wymyślona przez dziennikarkę Katarzynę Bosacką, mająca na celu rozpropagowanie wśród wszystkich Polaków idei wspólnego i radosnego świętowania rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku, które przyniosły Polsce wolność.
 
- Spotkaliśmy się tutaj, aby świętować 4 czerwca – bardzo ważną datę w naszej historii. Będzie to święto uroczyste i bardzo wesołe. Odśpiewamy wspólnie hymn Polski, a potem wszyscy w ramach „menu wolności”zjemy nasze lokalne ciasto „Basia”. - mówi wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska. 
 
Oprócz degustacji ciastek na odwiedzających Plac Magistracki czekał koncert  w wykonaniu zespołu Pawła Stuczyńskiego oraz wystawa Biblioteki pod Atlantami Święto Wolności.
 
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno