Szkolna wycieczka z kierowcą bez prawa jazdy

Uczniowie z jednej ze swidnickich szkół mieli jechać na wycieczkę, jednak po kontroli autokaru okazało się, że kierowca... nie ma prawa jazdy. Teraz 39-letni kierowca może pójść do więzienia nawet na 5 lat. 
 

Bezpieczna podróż to sprawny technicznie autobus oraz trzeźwy i wypoczęty kierowca. Tym razem nie wszystko było w porządku.  Podczas kontroli autobusu policjanci ze świdnickiej komendy stwierdzili, że kierowca nie ma prawa jady. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się że wobec kierującego, 39-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego  orzeczony został sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący do stycznia 2020 r.   O losie mężczyzny zdecyduje teraz sąd, najsurowsza kara, jaka może go spotkać za zlekceważenie sądowego wyroku to 5 lat więzienia. 

opr. adm
foto: ilustracyjne (pixabay)

 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno