IV Półmaraton Szlakiem Riese

215 biegaczy pojawiło się na starcie IV Półmaratonu Szlakiem Riese w głuszyckim Parku Jordanowskim. Zawodnicy mieli do pokonania ponad 21 kilometrów trasy po górskim terenie. 

Podczas wyścigu uczestnicy mijali naziemne budowle Podziemnego Miasta Osówka oraz Kompleksu Włodarz. Przed biegiem o tajemnicach Riese opowiadał Grzegorz  Borensztajn, pasjonat historii i eksplorator. Wydarzenie promowało nie tylko bieganie i zdrowy styl życia, ale również historię regionu.
 
Jako pierwszy na mecie zjawił się Pavel Brýdl z Trutnova (1:26:33), drugi przybiegł Ondřej Penc z Mezimesti (1:26:50), trzeci natomiast Michał Kita z Wrocławia (1:37:04).
 
Najszybszą kobietą była Kinga Gomołysek z Głuchołaz (1:43:57), druga na mecie pojawiła się Marlena Nowacka z Piasek (1:49:43), a trzecia Agnieszka Górniak-Antkowiak z Obornik Śląskich (1:51:32).
 
 
opr.red
foto:użyczone
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno