Casting w Teatrze Lalki i Aktora

W najbliższą sobotę, 8 czerwca od godz. 9.00 na Dużej Scenie Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu odbędzie się casting do roli Mary Lennox w musicalu "Tajemniczy ogród" wg książki Frances Burnett w reż. Arkadiusza Klucznika. Dotychczas zgłosiło się 13 kandydatek.

Pierwszy etap przesłuchania odbędzie się 8 czerwca 2019 roku (w sobotę) od godz. 10.00 na Dużej Scenie Teatru Lalki Aktora w Wałbrzychu przy ul. Jana Brzechwy 16. 

 

Twórcy spektaklu zdecydowali, by rolę głównej bohaterki – Mary Lennox grała zarówno aktorka profesjonalna, jak i dziewczynka amatorka. Premiera musicalu Tajemniczy ogród planowana jest na listopad 2019. Pierwsze próby już we wrześniu. 

 

Teatr poszukuje dziewczynki w wieku 9 – 12 lat, z umiejętnościami wokalnym, tanecznymi i aktorskimi, umiejącej pracować w zespole, łatwo przyswajającej tekst i sytuacje sceniczne. Rodzice/opiekunowie zainteresowani uczestnictwem ich córki w produkcji premiery, zobowiązani są złożyć w sekretariacie Teatru teczkę kandydatki do roli dziewczynki Mary Lennox, zawierającą:
 
-wypełniony formularz zgłoszeniowy kandydatki (do pobrania na stronie Teatru) z niezbędnymi danymi: imię, nazwisko, wiek, wzrost, waga, szkoła, adres zamieszkania, ----nazwisko wychowawcy klasy oraz adres e-mail i tel. kontaktowy do rodzica / opiekuna prawnego kandydatki;
-co najmniej 3 zdjęcia kandydatki, w tym 1 portretowe oraz 1 całej sylwetki;
-tekst fragmentu książki (ok. pół strony) Tajemniczy ogród Frances Burnett, wybrany samodzielnie i prezentowany (recytowany) przez kandydatkę podczas przesłuchania.
 
Każda kandydatka zostanie przesłuchana przez komisję składającą się z dyrektora teatru, twórców spektaklu (reżyser, choreograf, korepetytor wokalny) oraz przedstawiciela zespołu aktorskiego.
 
W trakcie przesłuchania w I etapie kandydatka poproszona będzie o zaprezentowanie / recytację fragmentu (ok. pół strony) książki Tajemniczy ogród oraz wykonanie kilku prostych zadań aktorskich.
 
Etap II:
Do II etapu zakwalifikowanych zostanie 6 kandydatek, które zostaną poproszone o: uczestnictwo w krótkiej scenie aktorskiej z adaptacji Tajemniczego ogrodu (tekst do pobrania na stronie Teatru) wraz z jednym z aktorów; nauczenie się pod kierunkiem korepetytora fragmentu piosenki ze spektaklu oraz pod kierunkiem choreografa – fragmentu choreografii, ruchu scenicznego.
 
Finał castingu:
Do roli Mary Lennox zostaną wybrane dwie kandydatki, które przejdą do etapu prób we wrześniu 2019 r. Po pierwszym tygodniu prób zostanie wyłoniona tylko jedna kandydatka, która uczestniczyć będzie w pełnym cyklu prób, aż do spektaklu premierowego.
 
Wyniki castingu zostaną ogłoszone 8 czerwca w godzinach popołudniowych. Imiona i nazwiska dwóch kandydatek zostaną podane na stronie internetowej Teatru. Kandydatki, które nie zostaną dopuszczone do kolejnych etapów, zostaną o tym powiadomione za pośrednictwem poczty elektronicznej, na podany kontaktowy adres e-mail, a ich teczki zostaną komisyjnie zniszczone. 
 
Komisja zastrzega sobie prawo wyboru kandydatki bez podania uzasadnienia. 
 
 
red
foto: WTV
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno