MZB burzy i remontuje
Kolejne wyburzenia na terenie Wałbrzycha. Które budynki niebawem znikną z powierzchni ziemi? Miejski Zarząd Budynków ma też szeroko zakrojone plany remontowe. 
- Trwają wyburzenia, przede wszystkim w dzielnicy Podgórze. Odłączamy media od budynków, wysiedlamy ostatnich mieszkańców. Mam nadzieję, ze wkrótce zniknie budynek starego kina w dzielnicy Podgórze, co powinno zrobić ogromną różnicę wizualną w tej części miasta  - mówi prezes wałbrzyskiego MZB Kacper Nogajczyk.
 
Równolegle Miejski Zarząd Budynków prowadzi remonty kamienic. Jaki jest planowany zakres prac?
 
- Systematycznie prowadzimy remonty na mieniu komunalnym. Od początku roku mamy rekordowy budżet ponad 11 mln złotych na remonty i inwestycje. W ramach tych środków chcemy wykonać prace zabezpieczające na jak największej liczbie budynków, wyremontować ponad 100 mieszkań i zabezpieczyć dachy na terenie całego miasta – wyjaśnia Kacper Nogajczyk.
 
Ostatnio rozebrane zostały także budynki przy ulicy Tuwima 1a, Pankiewicza 9a, Armii Krajowej 51.  Zniknął także dom weselny „Maraton” przy ul.Kolejowej.
 
wb
foto:pixabay.com
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno