Sprawczyni fałszywego alarmu bombowego zatrzymana

Ma zaledwie 15  lat, a już stanie przed sądem. Wałbrzyska policja zatrzymała 15-latkę,  która zadzwoniła z informacją, że w Zespole Szkolno - Przedszkolny nr 1 w Wałbrzychu jest podłożona bomba. 

W środę około godziny 9:00 pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymali zgłoszenie, że w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1 w Wałbrzychu (przy ul. 1 Maja na Sobięcinie) znajduje się bomba. Na wszelki wypadek wszystkie dzieci opuściły budynek - zabrano je na spacer. Policja, sprawdziła pomieszcznia w placówce - alarm okazał się fałszywy. 


Jak udało się ustalić, fałyszywego zgłoszenia dokonała 15-letnie mieszkanka Wałbrzycha, jeszcze tego samego dnia została zatrzymamna przez policję.  Nastolatka przyznała się do wykonania telefonu z informacją o podłożeniu bomby.
 
Teraz 15-latka odpowie przed sądem rodzinnym za niepotrzebną interwencję służb ratowniczych i zakłócenie pracy placówki oświatowej, wiedząc że zagrożenie nie istnieje. Prawdopodobnie rodzice dziewczynki będą musieli zapłacić za przeprowadzoną akcję służb. 
 
Według ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego. 
 
kama

foto: walbrzych24.com

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com

Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno