Tunel pod Wołowcem: zakończenie prac

Dziś zakończą się prace związane z remontem tunelu kolejowego na trasie Wałbrzych Główny - Jedlina.  Inwestycja kosztowała blisko 11 mln zł.

 

Podróż pociągiem z Wałbrzycha Głównego do Jedliny Górnej - będzie realizowana już bez zastępczej autobusowej komunikacji. Kończą się najważniejsze prace w tunelu kolejowym pod Małym Wołowcem. 
 
Wykonane prace - przy obudowie i wcześniejsze roboty torowe - pozwolą na bezpieczne przejazdy pociągów pasażerskich i towarowych w tym ponad stuletnim obiekcie. Jest on zaliczany do najdłuższych tuneli kolejowych w Polsce (dł. 1603 m).
Całkowita wartość prac w tunelu – łączenie z pracami torowymi wyniosła - 10,8 mln zł.
 
- Zakończenie  prac zostało zaplanowane na jutro i muszę z satysfakcją powiedzieć, że dotrzymaliśmy tego terminu. Już jutro zakończenie prac w samym tunelu. Prace obejmowały wymianę nawierzchni kolejowej, ale nie tylko, doszło do tego, że musieliśmy na nowo budować zabezpieczenie tunelu, instalować nową betonową obudowę. Tunel ma ponad 110 lat  i z tego tytułu pewne prace były konieczne - mówi dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Wałbrzychu PKP PLK S.A, Dariusz Kolubka.  
 
Naprawy i zabezpieczenia były prowadzone etapami dla uzyskania odpowiedniej wytrzymałości i trwałego związania poszczególnych warstw nowej obudowy.  
 

opr. W.Blicharz
foto: wikipedia

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno