Chciał wyłudzić pożyczkę - i to nie raz

W ręce wałbrzyskich policjantów wpadł 34-latek, który chciał wyłudzić pożyczkę w banku. Grozi mu teraz do 8 lat więzienia.

34-latek został zatrzymany na gorącym uczynku w siedzibie banku przy al. Wyzwolenia w Wałbrzychu. Jak wynika z informacji policji, mężczyzna przekazał pracownikowi banku zaświadczenie, w którym zawarte były fałszywe informacje co do jego zatrudnienia i wysokości osiąganych zarobków.  Aby nie wzbudzić podejrzeń u pracownika - pożyczka miała dotyczyć kwoty tylko 800 złotych.
 
Funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie dokonanie jeszcze dwóch takich samych czynów, w marcu i maju tego roku. Wtedy w grę wchodziły także niskie kwoty: 400 oraz 800 złotych. Co więcej, 34-latek już w 2014 roku był karany za popełnienie podobnych przestępstw.
 
Podejrzany przyznał się do winy. Przed sądem odpowie za usiłowanie oszustwa oraz używanie podrobionych dokumentów. Grozi mu do 8 lat więzienia. 
 
wb
foto:ilustracyjne
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno