Finał 12. Festiwalu Reżyserii Filmowej (FOTO)

Dziki rozdane, gusta miłośników kina zaspokojone. Na kolejnym festiwalu widzimy się prawdopodobnie za rok, a tymczasem zobaczcie jak wyglądała gala zakończenia imprezy,

Wyświetl galerię 1/22
Galę zamknięcia prowadzili Małgorzata Kożuchowska i Janusz Chabior. Wręczono nagrody - Złotego Dzika dla zwycięzcy konkursu. Zwyciężył Janusz Kondratiuk i jego film „Jak pies z kotem”. W imieniu reżysera nagrodę odebrały jego żona i aktorka Bożena Stachura. Jak tłumaczyła żona reżysera, nie mógł on pojawić się na gali, ponieważ zmaga się z chorobą. To bardzo ważna dla niego nagroda bo przyznawana przez reżyserów – dla reżysera. Wyróżniono także dwa inne konkursowe filmy – „7 uczuć” i „Zimną wojnę”.
 
Z kolei nagrodę Kryształowego Dzika za twórczą współpracę aktora z reżyserem otrzymał Robert Gonera.
 
- Bardzo dziękuję, jestem ogromnie wzruszony. Największe wzruszenie przynoszą nagrody przyznawane przez przyjaciół. Jestem tak wzruszony, jak wtedy gdy odbierałem Orła - mówi Robert Gonera.
 
Festiwal po raz drugi zorganizowano w Wałbrzychu. Jak tłumaczył dyrektor wydarzenia, już teraz planuje on przyszłoroczną edycję. Niestety, nie chciał zdradzić kto poprowadzi gale i wystąpi przed wałbrzyszanami.
 
- Myślę, że wszystkie cele, które postawiłem przed festiwalem zostały spełnione, czyli i promocja miasta i edukacja filmowa młodzieży i rozrywka, którą przywieźliśmy dla mieszkańców Wałbrzycha. Uważam, że jest kilka rzeczy, które trzeba poprawić i przed nami rok podczas którego zastanowimy się, jak takie rzeczy ulepszyć - mówi dyrektor festiwalu Stanisław Dzierniejko.
 
Nie zabrakło także programu artystycznego. Wałbrzyszanie mieli okazję wysłuchać koncertu Piotra Machalicy - „Pamiętajmy o poetach”.
 

 

W.Blicharz

foto: P.Tokarski

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com

Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno