Menu

IV liga: Górnik - Piast Nowa Ruda 2:0 (FOTO)

Zwycięskim akcentem piłkarze Górnika zakończyli zmagania w IV lidze. W ostatniej kolejce sezonu wałbrzyszanie pokonali Piasta Nowa Ruda 2:0 kończąc rozgrywki na 2. miejscu. Wygraną w klasyfikacji i udział w barażach o awans do III ligi znacznie wcześniej zapewnił sobie Śląsk II Wrocław.

Sobotni pojedynek na Ratuszowej rozpoczął się od minuty ciszy poświęconej zmarłym w minionym tygodniu byłym zawodnikom Zagłębia oraz Górnika Wałbrzych - Zygmuntowi Pietraszewskiemu oraz Janowi Karweckiemu. Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego do głosu doszli miejscowi, którzy w krótkim czasie uzyskali przewagę w polu, co przełożyło się na gola otwierającego wynik meczu. W 33 minucie Allan De Paula technicznym lobem posłał piłkę nad za bardzo wysuniętym Dominikiem Gasińskim, dzięki czemu gospodarze wygrywali 1:0. Chwilę później nasi mogli prowadzić 2:0 po ładnej akcji Jana Rytki oraz Michała Oświęcimki, który dograł do Mateusza Sawickiego, jednak jego strzał z pierwszej piłki z 17 metrów przeszedł tuż nad poprzeczką. Tuż przed przerwą groźnym uderzeniem popisał się jeszcze De Paula, ale Gasiński nie dał się zaskoczyć.

Druga odsłona stała pod znakiem kilku "setek" biało-niebieskich, spośród których zaledwie jedna przyniosła podwyższenie wyniku. W 54 minucie po akcji aktywnego Sawickiego futbolówkę na 14 metrze dostał De Paula, jednak jego strzał przeszedł obok słupka. W 60 minucie Brazylijczyk w barwach Górnika zmarnował wręcz idealną okazję strzelecką, gdy po podaniu Sawickiego z boku trafił z zaledwie 4 metrów w golkipera Piasta. Na szczęście już kilkanaście sekund później podopieczni trenera Fojny prowadzili 2:0. Po strzale z linii pola karnego Sawickiego piłka odbiła się jeszcze od jednego z przyjezdnych i myląc Gasińskiego znalazła drogę do siatki.

W ostatnim kwadransie nasi wypracowali kolejne idealne sytuacje, na które noworudzianie odpowiedzieli dwiema niezłymi akcjami. W 74 minucie Sawicki wypuścił na czystą pozycję Mateusza Sobiesierskiego, który jednak przegrał pojedynek sam na sam z Gasińskim. Po drugiej stronie boiska groźnie główkował Ernest Polak, ale na nasze szczęście jego strzał okazał się minimalnie niecelny. W 78 minucie ponownie zakotłowało się w polu karnym Piasta. Z lewej strony pola karnego potężnie przymierzył Daniel Borowiec, którego strzał zablokowali jednak defensorzy gości. Nasz zawodnik zdążył z dobitką, ale uderzenie odbiło się od poprzeczki, ziemi, a następnie wyszło w pole. W 84 minucie poprzeczka dla odmiany uratowała wałbrzyszan po główce Patryka Kołata, który najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu wolnego podyktowanego za faul Sławomira Orzecha. Jeszcze w doliczonym czasie pojedynku oko w oko z Gasińskim znalazł się Szymon Tragarz, ale bramkarz rywali odbił nogami strzał pomocnika miejscowych po raz kolejny ratując swoją drużynę przed stratą trzeciego gola.

IV liga
XXX kolejka
Górnik Wałbrzych - Piast Nowa Ruda 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Allan De Paula (33), 2:0 Mateusz Sawicki (61)
Żółte kartki: Orzech, Smoczyk - Górnik oraz Arciszewski, Kamiński - Piast
Górnik: Jaroszewski (46 Stec), Michalak, Orzech, Smoczyk, Wepa, De Paula (66 Sobiesierski), Chajewski (87 Bogacz), Rytko (59 Tragarz), Oświęcimka (59 Borowiec), Krzymiński, Sawicki (84 Krawczyk). Trener: Jacek Fojna

Pozostałe wyniki:
Nysa Kłodzko - Polonia Trzebnica 2:6, Polonia-Stal Świdnica - Piast Żerniki Wrocław 2:0, Sokół Marcinkowice - Orzeł Ząbkowice Śląskie 5:2, Orzeł Prusice - Sokół Wielka Lipa 2:1, Zjednoczeni Żarów - Bielawianka Bielawa 0:8, GKS Mirków/Długołęka - Unia Bardo 7:3 MKP Wołów - Śląsk II Wrocław 1:4

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.

Wałbrzych 24 aktualności

Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.