Pot i krew, czyli bokserzy rywalizowali w uzdrowisku (FOTO)

Około 40 walk rozegrano w ramach III Turnieju Imperium Boxing, który w sobotę odbył się w Szczawnie-Zdroju. Na starcie imprezy stanęli pięściarze z Wielkopolski, Śląska, Dolnego Śląska oraz Czech, w tym silna ekipa gospodarzy – Leone Imperium Boxing Wałbrzych.

III edycja Turnieju Imperium przeszła do historii. W tym roku mimo absencji zawodników z Gostynia impreza miała rekordową obsadę, gdyż na ringu pojawiło się niemal 90 pięściarzy, w tym zespół z Trutnova z Ukraińcami, Kubańczykiem oraz Azerem w składzie, oraz przedstawiciele klubów z Wielkopolski, Śląska i Dolnego Śląska. Organizacyjnie wszystko było dopięte na ostatni guzik, dlatego Krzysztof Sadłoń z Leone Imperium Boxing Wałbrzych, organizator turnieju, już myśli o przyszłorocznej edycji imprezy.
 
- Niewykluczone, że w przyszłym roku wprowadzimy dość istotną zmianę. W sobotę walczyliśmy od godziny 12 do 19, tak więc patrząc na rosnące zainteresowanie naszą imprezą dobrym rozwiązaniem byłoby rozłożenie turnieju na dwa dni -, powiedział pomysłodawca zawodów.
 
Do bokserskiej rywalizacji przystąpiło ponad 10 reprezentantów Leone Imperium Boxing Wałbrzych. Cenne zwycięstwa odnieśli: Wanessa Mikołajska, Paweł Sajda, Oliwier Karkowski, Szymon Husakiewicz, Jakub Krzpiet, Patryk Trochimiak, Jakub Kawalec oraz Jakub Szydełko. Remisem zakończył się pojedynek Adriana Wojnara z Dawidem Gąsiorem z Championa Chojnów, a swoje walki przegrali Angelika Mięgoć, Dorian Bartoszek oraz Aleksander Sumera. Na usprawiedliwienie dwóch pierwszych należy jednak dodać, iż nasza juniorka zmierzyła się ze znacznie starszą, bo seniorką - Aleksandrą Gogolewską z Adrenaliny Wrocław, a do swojej potyczki Bartoszek przystąpił z 2 złamanymi palcami.
 
Przed wałbrzyszanami pracowita końcówka czerwca. W najbliższy weekend podopieczni trenerów Sadłonia oraz Mariusza Burzyńskiego wystartują w zawodach w Oławie, później walczyć będą w Oleśnicy, a w ostatnią sobotę miesiąca czeka ich wyjazdowy mecz w ramach Ekstraligi Boksu Olimpijskiego, w którym zmierzą się na wyjeździe z Wilkami Kujaw.
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
tekst i fot.
(ben)

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno