Menu

Casting w Teatrze Lalek

W Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu zorganizowano casting do spektaklu "Tajemniczy Ogród" w reżyserii Arkadiusza Klucznika. Ponad 20 kandydatek walczyło o rolę Mary Lennox. 

Casting w Teatrze Lalek
Twórcy poszukiwali dziewczynki w wieku 9 – 12 lat. Przed kandydatkami postawiono spore wymagania. Między innymi zwracano uwagę na umiejętności wokalne, dykcyjne, taneczne i aktorskie, umiejętność pracy w zespole oraz możliwość szybkiego przyswajania tekstu i rozmaitych sytuacji scenicznych. 
 
Do castingu przystąpiły 24 kandydatki. Spośród nich komisja w składzie: Arkadiusz Klucznik (reżyser), Zbigniew Karbowski (choreograf), Filip Niżyński (aktor), Anna Mansfeld (kompozytorka) i Zbigniew Prażmowski (dyrektor TLiA) wyłoniła 8 dziewczynek, które przeszły do II etapu przesłuchania. 
 
– Wszystkie dziewczynki zaprezentowały wysoki poziom. Z pierwszego etapu planowaliśmy wyłonić 6 kandydatek, jednak nie mogliśmy się zdecydować i w sumie mamy ich 8 – mówi Zbigniew Prażmowski, dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. – Z II etapu przesłuchania wybierzemy 2 kandydatki. Co prawa, rola jest jedna, ale mamy świadomość różnych losowych sytuacji stąd taka decyzja.
 
Premiera spektaklu Tajemniczy Ogród planowana jest na listopad. 
 
 
 
wb
foto:użyczone
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

casting  |   lalki  |   teatr  |  

Taki wieczór panieński może zdarzyć się w Wałbrzychu tylko raz

Remont Teatru Dramatycznego za 3,5 mln zł (FOTO)

Koszykówka: Mija 19 lat od legendarnego turnieju. Zobacz video z...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij