Kopalnia Folkloru - kolorowa przyszłość festiwalu

Zespół Pieśni i Tańca nie tylko jeźdźi po świecie promując nasz rodzimy folklor za granicą ale też zaprasza do nas podobne zespoły z innych krajów by wspólnie dzielić się kulturą ludową. Właśnie z potrzeby takich spotkań zrodził się projekt festiwalu Kopalnia Folkloru, który rozrasta się z roku na rok.

W tym roku festiwal to nie były tylko pokazy w Starej Kopalni ale także wyjazdy do okolicznych miejscowości i promocja kultury ludowej w wykonaniu naszego wałbrzyskiego Zespołu Pieśni i Tańca oraz zaproszonych gości.
 
- My musimy zafolkować nie tylko Wałbrzych ale i całą Aglomerację Wałbrzyską, stąd też już trzeci Międzynarodowy Festiwal Kopalnia Folkloru odbywa się nie tylko w Starej Kopalni ale również w Mieroszowie, Walimiu i Szczawnie-Zdroju. Dziś jest dla nas szczególny dzień, bo ten koncert jest podsumowaniem bardzo ciężkiej pracy, całego roku artystycznego - mówi dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury Jarosław Buzarewicz.
 
Choć tegoroczna edcyja już za nami to jednak organizatorzy już planują kolejną. Jaki mają pomysł na rozwijanie tej imprezy?
 
- Przede wszystkim chcemy ludziom pokazywać, że folklorem można się bawić, że jest kolorowy i radosny, nawiązuje do różnych tradycji naszego kraju ale również, że bardzo ciekawy jest folk zagraniczny. Na pewno będziemy chcieli zapraszać grupy z różnych regionów Polski, zespoły z zagranicy i nadal pokazywać się w innych miejscowościach, poza Wałbrzychem - zapowiada Jarosław Buzarewicz.
 
Oprócz Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych na festiwalu prezentowały się zaprzyjaźnione zespoły z Polski oraz jeden z Ukrainy. 
 
plr
foto: P.Tokarski
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno