Benefis Alicji Młodeckiej

W Zamku Książ odbył się Benefis Alicji Młodeckiej – wieloletniej  dyrektor wałbrzyskiej galerii sztuki BWA. Alicja Młodecka była związana z Biurem Wystaw artystycznych przez 35 lat. Podziękowano jej za wkład w życie miasta.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele większości wałbrzyskich instytucji kulturalnych. Specjalnie dla byłej dyrektor zaprezentował się zespół taneczny i pokazano film, podsumowujący jej dokonania w dziedzinie organizacji wystaw.
 
Jak sama dyrektor ocenia swoją pracę i jakie emocje budzi w niej  benefis?
 
- To jest jednak taki bagaż doświadczeń, tylu ludzi, tyle sympatycznych i mniej sytuacji, ciągła praca, kreatywność. To jest 35 lat i 4 miesiące pracy, to jest naprawdę całe życie. Jestem tym trochę podekscytowana. - mówi Alicja Młodecka.
 
Następcą Alicji Młodeckiej jest Piotr Micek z Centrum Ceramiki Unikatowej Starej Kopalni. Czy BWA poszła w dobre ręce i jakie są plany byłej dyrektor?
 
- Myślę, że galeria poszła w dobre ręce. Myślę, że odpocznę i zacznę robić coś innego. Może tworzyć coś nowego? Zobaczymy... - mówi Alicja Młodecka. 
 
Podczas benefisu poinformowano o nominacji Alicji Młodeckiej do osobowości roku 2019. 
 
 
pm
foto:WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno