Okradali markety - grozi im 5 lat więzienia

Odkurzacze, ekspresy do kawy, kontrolery do konsol, a nawet etui do telefonów padło łupem złodziei. Dwóch mężczyzn (21 i 30 lat) okradało markety, a zbyciu towaru pomagała im 18-latka. 

Dwóch podejrzanych w ostatnich miesiącach wielokrotnie wychodziło ze sklepów nie płacąc za towar. Pierwszego z nich - 30-latka – w poprzednią środę policjanci zatrzymali w miejscu zamieszkania w Dziećmorowicach. Dzień później w ręce funkcjonariuszy z Głuszycy na gorącym uczynku wpadł jego 21-letni kolega. Mundurowi zatrzymali także 18-latkę, której to policjanci udowodnili pomoc w sprzedaży nielegalnie zdobytych przedmiotów.
 
 
30-latek usłyszał dwa zarzuty dotyczące kradzieży markowych wkrętarek o wartości blisko 1500 złotych. 21-latkowi natomiast mundurowi postawili dziesięć zarzutów. Młody mężczyzna wyniósł z marketów m.in. odkurzacze, ciśnieniowe ekspresy do kawy, kontrolery do gier, etui na telefony, a także i wspólnie z 30-latkiem - wkrętarki. W jego przypadku straty przedsiębiorcy wycenili łącznie na kwotę około 8300 złotych. 
 
Cała trójka przyznała się do winy i  złożyła wyjaśnienia. Mężczyznom za kradzieże, a 18-latce za paserstwo, grozi kara więzienia nawet do5 lat . Część utraconych przedmiotów funkcjonariusze odzyskali. 
 
red
foto:wałbrzyska policja
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno