Japonia w Książu
 
Japonia w Książu to wydarzenie, które przyciągnęło do Zamku Książ w Wałbrzychu prawie trzy tysiące osób. Ponad 500 z nich wzięło udział w warsztatach kaligrafii i origami, czy plenerowej wystawie bonsai. Gwoździem programu był  pokaz mody projektanta Usaburo Sato.  Japonia zagościła w Książu z okazji stulecia nawiązania przez Polskę i Japonię kontaktów dyplomatycznych. 
 
 
Egzotyczna sobota w Książu upłynęła w doskonałej atmosferze także dzięki muzykom, którzy towarzyszyli projektantowi Usaburo Sato. Ich muzyka towarzysząca pokazowi mody nadała mu wyjątkowej, magicznej oprawy. Jako modele biorący udział w pokazie zostali zaangażowani japońscy przyjaciele designera, a także wałbrzyszanie, których poznał podczas wizyty w naszym mieście w ubiegłym roku.
 
Pokaz, który zgromadził ponad 300-sobową widownię odbył się na dziedzińcu honorowym Książa.  Niemniejszą popularnością cieszyły się warsztaty kaligrafii i origami, które odbywały się dawnych salach lekcyjnych małych Hochbergów na trzecim piętrze zamku, a także ekspozycja drzewek bonsai, które na co dzień można oglądać w wałbrzyskiej Palmiarni. 


opr. adm
foto: użyczone (Zamek Książ) 


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno