Piłkarski Górnik bez prezesa

Niestety, sprawdza się czarny scenariusz związany z Klubem Piłkarskim Górnik Wałbrzych. Podczas dzisiejszego Walnego Zebrania Stowarzyszenie KP Górnik Wałbrzych do dymisji podali się prezes Czesław Grzesiak oraz członek klubu - Marcin Korba. Jak się dowiedzieliśmy, pozostali członkowie zrezygnują z dalszej pracy 18 czerwca.

Czesław Grzesiak przestał pełnić funkcję prezesa KP Górnik Wałbrzych. Oprócz niego do dymisji podał się również Marcin Korba, członek zarządu. To najważniejsze informacje, jakie dotarły do nas po Walnym Zebraniu Członków Stowarzyszenia KP Górnik Wałbrzych. W klubie pozostali co prawda Grzegorz Michalak, Piotr Michalak oraz Krzysztof Michalak, ale powyższa trójka poda się do dymisji 18 czerwca. Zwłoka wynika z tego, iż najpierw trzeba dokończyć pewne sprawy, przygotować sprawozdania, a także poszukać rozwiązań, aby klub nie zniknął ze sportowej mapy naszego miasta. Warto przy tym podkreślić, iż w przeciągu dwóch i pół roku w wyniku intensywnej pracy nowego zarządu udało się zmniejszyć zadłużenie z kwoty 1 miliona 200 tysięcy złotych do około 400 tysięcy złotych. Jak jednak przyznali działacze Górnika, są oni już zmęczeni zmiennymi decyzjami miejskich urzędników, ale również i wszechobecnym "hejtem". Stąd wspomniana rezygnacja Grzesiaka oraz Korby, a także kolejne, do których dojdzie w przyszłym tygodniu.

 

Niestety, trzeba liczyć się z tym, iż w rezultacie trudnej sytuacji finansowej rozwiązana zostanie pierwsza drużyna, o czym jeszcze w tym tygodniu podczas specjalnego spotkania zostaną poinformowani piłkarze oraz trenerzy IV-ligowego zespołu. Niewykluczony jest nawet taki scenariusz, iż klub skupi się jedynie na szkoleniu dzieci i młodzieży, a o rywalizacji z udziałem seniorów przyjdzie nam na dłuższy czas zapomnieć. O tym, jak potoczą się dalsze losy KP Górnik Wałbrzych dowiemy się zapewne po wspomnianym spotkaniu działaczy z trenerami oraz zawodnikami, ale również i 18 czerwca, po dymisji pozostałych członków klubu.

 

Czytaj również:

https://www.walbrzych24.com/artykul/19686/czy-to-koniec-pilkarskiego-gornika

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
fot. archiwum
(ben)
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno