Bursztynowa Komnata odnaleziona?

Bursztynowa Komnata odkryta w Mamerkach? Jak podaje portal interia.pl odnalezione zostało ukryte wejście, nieużywane od czasów II wojny światowej.

W byłej Kwaterze Głównej wojsk lądowych Wehrmachtu w Mamerkach mieści się w tej chwili Muzeum II Wojny Światowej. W tutejszych lasach zbudowano 250 obiektów, w tym schrony, których Niemcy nie zdążyli wysadzić w styczniu 1945 roku.
 
Co hitlerowcy mogli tu pozostawić? Jedna z hipotez mówi, że to właśnie tu miała zostać ukryta legendarna Bursztynowa Komnata. 
 
Jak podaje interia.pl, obecnie nie jest jeszcze znana głębokość tunelu. Wejście do niego zostało celowo zamaskowane grubą warstwą ziemi, a wejście do środka nie jest łatwe, bo od czasu jego zakopania minęło kilkadziesiąt lat. Wyrosło w tym miejscu drzewo i aby dostać się do środka konieczne jest usunięcie ziemi oraz ścięcie go.
 
Jak podaje interia.pl tajemnicze wejście znajduje się niedaleko miejsca, w którym w latach 2016-2017 przeprowadzano poszukiwania Bursztynowej Komnaty. Wtedy nic nie znaleziono, ale jak będzie tym razem? Nawet jeśli nie zostanie odkryta legendarna komnata to możliwe jest znalezienie cennych dokumentów lub dzieł sztuki.
 
Prawdę poznamy prawdopodobnie jeszcze w czerwcu, jeśli tylko wszystkie formalności prawne zostaną załatwione pozytywnie. Ekipa z History Channel sfilmuje moment otwarcia wejścia do tunelu.
 
red
foto:Złoty Pociąg
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno