Biskupi w Wałbrzychu i Świdnicy

Już w najbliższy piątek 14 czerwca o godz. 7.30 msza św. z udziałem episkopatu w sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na wałbrzyskim Podzamczu. Pzewodniczyć jej będzie abp Wojciech Polak, prymas Polski.

Msza jest częścią 383. Plenarnego Zebrania Konferencji Episkopatu Polski, które odbędzie się w diecezji świdnickiej. 13 czerwca o godzinie 18:00 zaplanowano też eucharystię w katedrze św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy.
 
- Najważniejszym punktem będą obrady, mamy do omówienia problemy kościelne dotyczące całego kraju, ale będzie też czas na zapoznanie się z bogactwem tego regionu, którym warto się pochwalić - wyjaśniał nam biskup Ignacy Dec.
 
Biskupi będą obradować w Hotelu Maria w Wałbrzychu. Głównymi tematami będą ochrona dzieci i młodzieży oraz program duszpasterski. Jednym z gości będzie abp Charles Scicluna, sekretarz pomocniczy Kongregacji Nauki Wiary. Został on zaproszony przez Konferencję Episkopatu Polski, by podzielić się swoją wiedzą nt. kwestii wykorzystywania seksualnego małoletnich przez niektórych duchownych oraz przeprowadzić dzień studyjny.
 
wb
foto:ilustracyjne
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com.
 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno