Prezydent Wałbrzycha wyróżniony w rankingu Newsweeka

Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej znalazł się na 7. miejscu w rankingu najlepszych prezydentów tygodnika Newsweek. 

Nagroda została w tym roku przyznana po raz 11. Ranking przygotowany jest na podstawie ankiet rozesłanych przez Newsweek do wszystkich prezydentów miast.  
 
Tradycyjnie wyłoniono piętnastkę najlepszych i nie brano pod uwagę prezydenta Warszawy. Stolica, zdaniem organizatorów, powinna konkurować z metropoliami Europy.
 
Uroczysta gala i wręczenie nagród odbyło się na Stadionie Wrocław. Miejsce pierwsze przyznano Pawłowi Adamowiczowi, prezydentowi Gdańska. Na miejscu 7. znalazł się prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Podczas przyznania nagrody przypomniano, że prezydent Wałbrzycha w poprzednich wyborach wygrał w pierwszej turze, uzyskując ponad 80 proc. głosów. 
 
Jak przytacza Newsweek, podczas odbierania nagrody Roman Szełemej wspomniał, że „zaprasza do Wałbrzycha – miasta, które wciąż jest do odkrycia”. Tuż za prezydentem Wałbrzycha, na miejscu 8. znalazła się prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, która rządzi tym miastem od 2014 r.
 
Podczas odbierania nagrody powiedziała ona, że "to historyczny moment, bo w rankingu N15 jeszcze nigdy nie było tylu kobiet, a nie ma samorządów bez kobiet".
 

wb

foto:walbrzych24.com

 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno