Koleją z Wrocławia pod Ślężę i do Świdnicy

200 mln zł będzie kosztowała rewitalizacja linii kolejowej z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę. Inwestycja umożliwi dogodny i sprawny dojazd z podwrocławskich miejscowości do centrum miasta oraz weekendowe wycieczki w rejon m.in. Ślęży i Świdnicy.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych, związanych z rewitalizacją linii kolejowej nr 285 na odcinku Wrocław Gł. - Świdnica Przedmieście. Umowa przewiduje wykonanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie pozwoleń i decyzji koniecznych dla przeprowadzenia prac.
 
Dla pasażerów rewitalizacja linii kolejowej na odcinku Wrocław – Świdnica oznacza dogodne i bezpieczne połączenia koleją do Wrocławia Głównego, bez stania w korkach na drogach. Linia przebiega przez Sobótkę Zachodnią, dlatego z odnowionej trasy z pewnością skorzystają turyści, wyjeżdżający w rejon masywu Ślęży czy do Świdnicy. Podróż z Wrocławia do Świdnicy w zależności od liczby przystanków zajmie ok. 60 – 80 min.
 
Na 14 przystankach między Wrocławiem a Świdnicą lepszy standard obsługi zapewnią wybudowane nowe, wygodne perony odpowiednio oświetlone i oznakowane. Obiekty umożliwią dostęp do pociągów wszystkim podróżnym, także niepełnosprawnym.
 
W 2019 r. zaplanowano prace na odcinku Sobótka Zachodnia – Świdnica Miasto. Kolejne roboty Sobótka Zachodnia – Wrocław Gł. będą realizowane w przyszłym roku. Zakończenie zadania planowane jest na przełomie 2020/2021r.
 
opr.wb
foto:ilustracyjne
 
 
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno