Prezydent Szełemej z absolutorium

Większością głosów - 18 za, 2 przeciw - udzielono prezydentowi Wałbrzycha, Romanowi Szełemejowi absolutorium za wykonanie budżetu za 2018 rok.

W głosowaniu nad absolutorium dla prezydenta Romana Szełemeja brało udział 20 radnych. 18 było za. 2 – przeciw.  Żaden nie wstrzymał się od głosu.
 
- Radni i mieszkańcy na pewno widzą jak miasto się zmienia. Cały czas przemy do przodu. Dotychczas mówiliśmy, że gonimy innych, a teraz, patrząc na to jak Wałbrzych się rozwija już dogoniliśmy innych, a niektóre miasta wręcz przegoniliśmy. Widać to także po wzroście turystów. To tak jak z wychowywaniem dzieci. My nie widzimy jak dziecko rośnie, mówią nam o tym znajomi, którzy nie widzieli go przez jakiś czas  - mówi radny Mariusz Kalinowski. 
 
Przeciw byli radni Renata Wierzbicka oraz Jerzy Langer. Jak klub radnych Prawa i Sprawiedliwości tłumaczył swoją decyzję?
 
- Niepokoi mnie budżet miasta i długi, które rosną w takim niepokojącym tempie. Zaciągamy kolejne kredyty przy jednoczesnej stagnacji jeśli chodzi o dochody własne. To musi niepokoić - mówi radny Jerzy Langer.
 
Przypomnijmy, że to nie jedyne wyróżnienie jakie spotkało prezydenta Wałbrzycha w ostatnim czasie. Roman Szełemej znalazł się na 7. miejscu w rankingu najlepszych prezydentów tygodnika Newsweek.  Ranking przygotowany jest na podstawie ankiet rozesłanych przez Newsweek do wszystkich prezydentów miast.   Podczas sesji prezydent Szełemej odniósł się do wyróżnienia tłumacząc, że to ważna nagroda bo przyznawana samorządowcom przez samorządowców.
 

A jak radni głosowali w minionych latach?
2017 r.  Za - 19 radnyc / Przeciw - 2 radnych
2018 r.  Za - 20 radnych / Przeciw - 4 radnych (radni PiS)
2019 r. Za - 18 radnych / Przeciw - 2 radnych 


W.Blicharz
foto:  walbrzych24.com

 

 

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno