Trzy promile za kółkiem
Miał trzy promile i wsiadł za kierownicę. Na szczęście skończyło się tylko stłuczką.  59-letni kierowca stracił już prawo jazdy, teraz stanie przed sądem - grożą mu dwa lata więzienia. 

 
Do zdarzenia doszło około godziny 17:00 na ul. 11 listopada w Wałbrzychu. 59-latek zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w zaparkowany na chodniku samochód, do którego właśnie miał wsiadać jego właściciel. Na szczęście nikomu nic się nie stało
 
Sprawca po spowodowaniu kolizji uciekł. Policjanci otrzymali informację od świadków, że prawdopodobnie jest pijany.  Po ustaleniu gdzie mieszka 59-latek, policjanci "odwiedzili" mężczyznę. Alkomat pokazał 2,99 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 

59-latek stracił prawo jazdy i trafił do policyjnej izby zatrzymań, gdy następnego dnia wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty.Mężczyźnie  za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej grozi do 2 lat wiezienia, długotrwały zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.


Wałbrzyscy policjanci po raz kolejny przypominają. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, który przekaże informację Policji, a ta wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności mogą zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym. Dlatego kolejny raz przypominamy najważniejszą zasadę, która cechuje rozsądnego kierowcę: Piłem, nie jadę!

opr. adm
foto:  ilustracyjne

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno