Rewolucja w centrum miasta - zmiany w organizacji ruchu

Kierowcy bedą musieli się uzbroić w cierpliwość - ciasno zrobi się na ulicach w centrum miasta (w okolicach Placu Grunwaldzkiego) w związku z budową obwodnicy - sprawdź, które z ulic zostaną wyłączone z ruchu. Zmiany zaczną wchodzić w życie już od poniedziałku. 

Plac Grunwaldzki zostanie przebudowany - to jeden z największych remontów obok ronda Tesco. Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej zapowiada rewolucję. 

- Przebiegająca pod Placem Grunwaldzkim, pod skrzyżowaniem ulic Kolejowej, Sikorskiego, Wysockiego rzeka Pełcznica, będzie w pewnym sensie przebudowana  - mówił prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 

Wyłączona z ruchu zostanie ulica Reja, a Kolejowa będzie ulicą jednokierounkową z jednym pasem ruchu.

 - Cały ten układ to jest jeden wielki plac budowy. Jeden kierunek na Kolejowej, na wysokości ulicy Mazowieckiej powstanie tymczasowe rondo - mówi Andrzej Piękny z Sarądu Dróg Komiunikacji i Utzrymania Miasta.

 

Zmiany są pozwalają wykonawcy wykonywać podstawowe prace związane z budową obwodnicy. Sprowadza się to do ograniczenia przejezdności w stosunku do dzisiejszych możliwości. Schematy, które zademonstrujemy to przedstawią. Ulica Kolejowa na całej swojej długości będzie jednokierunkowa z jednym pasem ruchu, co musi spowodować pewne uciążliwości. - mówi dyrektor Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta , Krzysztof Szewczyk.

Ulica Chrobrego zostanie zwężona do jednego pasa ruchu. 
Ulica Czerwonego Krzyża od szpitala w dół będzie ulicą dwukierunkową. 
Ulica Lubelska - zakaz parkowania po obu stronach drogi. 
Ulica Sikorskiego - przy Aldi będzie terenem budowy, trzy pasy ruchu zostaną wyłączone, ruch będzie odbywał się pasami  przy hali OSiRu, będzie tam ruch dwukierunkowy. 
Ulica Reja - będzie nieprzejezdna
Ulica Żeromskiego - ograniczenie predkości, 
Ulica Kurpiowska - będzie nieprzejezdna
Plac Grunwaldzi w okolicach dawnych szaletów - zawężony pas ruchu, dwa kierunki jazdy. 

 

Jakie objazdy rekomenduje Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta? 

 

- Rekomendujemy cały czas objazd przez ulicę Uczniowską, Strzegomską, Świdnicką. W tym celu zostały zaprezentowane wcześniej rozwiązania, które podporządkowują ulicę Niepodległości, a przede wszystkim Świdnicką. - mówi dyrektor Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta , Krzysztof Szewczyk.


Jak zapowiadał prezydent Szełemej, mieszkańcy o planowanych pracach będą informowani z wyprzedzeniem. 

ZOBACZ WIZUALIZACJE: 
adm
foto:  walbrzych24.com

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno