Żywioły/woda W Starej Kopalni

Do 18 sierpnia w Starej Kopalni można oglądac wystawę fotografii „Żywioły/woda”, którą tworzą prace fotografów współpracujących z National Geographic Polska: Marka Arcimowicza, Pawła Młodkowskiego, Mikołaja Nowackiego i Marcina Zaborowskiego. Jest to premierowa wystawa Kolektywu.

Kurator wystawy i artyści przyjęli zaproszenie kierownika Galerii Sztuki Współczesnej już w zeszłym roku. Wystawa jest swego rodzaju wstępem do rozpoczętego 12 czerwca festiwalu Fotocamp, którego pomysłodawcą i organizatorem jest wałbrzyszanin i jeden z twórców wystawy Marek Arcimowicz.
 
Motywem przewodnim przedstawionych fotografii jest żywioł – woda i to właśnie na niej skupili się twórcy przedstawiając swoje spojrzenie. 
W wernisażu wzięło udział 120 osób. Po otwarciu wystawy odbyło się spotkanie z autorami zdjęć i kuratorem w Kawiarni Sztygarówka.
 
Artyści poruszali tematy ważne dla specyfiki ich pracy dotyczące m.in. kryzysu fotografii związanego z digitalizacją, misji fotografa we współczesnym świecie. Spotkanie przerodziło się w aktywną dyskusję środowiska fotograficznego. 
Organizatorem wystawy jest Centrum Nauki i Sztuki  Stara Kopalnia. Patronat medialny nad wystawą objęło National Geographic Polska.
 
Wystawa jest czynna do 18 sierpnia 2019 r., wstęp jest wolny.
 
 
red
foto: użyczone
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno