Kolejna atrakcja Zamku Grodno

Ponad 13 mln złotych będzie kosztować - Centrum Bioedukacji Multimedialnej Na Zamku Grodno w Gminie Walim. Centrum zostanie otwarte 18 czerwca. 

W ramach Centrum dla zwiedzających przygotowano dwie sale zamku - jedna poświęcona jest nietoperzom, z racji Ostoi Nietoperzy Gór Sowich w obszarze Natura 2000. 
 
W niej zwiedzający obejrzy film w technologii 3D. Technologia XXI w. została w tym przedsięwzięciu wkomponowana w mury średniowiecznego Zamku. 
W drugiej sali średniowiecznych murów, zwiedzający przejdą przez cztery pory roku z wykorzystaniem efektów specjalnych. Tu wykorzystano, między innymi, technologię hologramu. Gości zamku powita hologramowa Biała Dama, z którą związana jest najważniejsza legenda budowli. 
 
Jak sama nazwa wskazuje, Centrum Bioedukacji Multimedialnej, to miejsce, w którym będziemy prezentować zwiedzającym  przyrodę Rezerwatu Góra Choina oraz Gór Sowich. 
 
Należy podkreślić, że w projekcie zastosowano nowoczesne technologie multimedialne, ale również podczas adaptacji pomieszczeń poddasza Zamku Grodno, postawiono na nowe rozwiązania ekologiczne, montując powietrzną pompę cieplną.
 
Koszt całego projektu w Zagórzu Śląskim, realizowanego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej, opiewa na kwotę prawie 13,2 mln zł,  z tego środki pozyskane to kwota 7,3 mln zł.  Natomiast na realizację zadania Centrum Bioedukacji Multimedialnej wydatkowano kwotę ponad  3,3 mln  zł, a dofinansowanie wyniosło prawie 2,3 mln zł.
 
red
foto: WTV
 
Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
 
 
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno