Linia produkcyjna metaamfetaminy zlikwidowana

Lubańscy policjanci zlikwidowali linię produkcyjną metaamfetaminy, zabezpieczono surowce z których można byłoby uzyskać 18 kg narkotyku o czarnorynkowej wartości 2,2 mln. zł.  Z kolei policja z Ząbkowic i Świdnicy zabezpieczyła 15 tys. porcji handlowych narkotyków.  

Policjanci z lubańskiej komendy wraz z celnikami i strażnikami granicznymi  prowadzili przeszukanie posesji, na której ujawniono linię produkcyjną metamfetaminy.  Z zabezpieczonych przez funkcjonariuszy substancji można by było otrzymać blisko 2500 porcji narkotyku. 

- Z płynnej zawiesiny wykazującej obecność metamfetaminy, po odparowaniu pozostałoby blisko 18 kg gotowego środka odurzającego o wartości rynkowej około 2,2 mln złotych - informuje policja.
 
Zatrzymany 28 - latek trafił na 3 miesiące do aresztu. Mocne uderzenie w przestępczość narkotykową policjantów z Ząbkowic Śląskich i Świdnicy. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, którzy przewoził znaczne ilości narkotyków. Zabezpieczono amfetaminę, marihuanę i haszysz z których można by uzyskać blisko 15 tys. porcji rynkowych narkotyków.  Jak ocenia policja czarnorynkowa wartość narkotyków to ok. 40 tys. złotych. Policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego. Mężczyzna usłyszał zarzuty, został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. 
 


opr. adm
foto: KMP Świdnica, Dolnośląska Policja


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com

 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno