Menu

Ciasno w Śródmieściu - rozpoczyna się budowa obwodnicy

Zaczęło się - trwa malowanie pasów, zmienia się organizacja ruchu w centrum Wałbrzycha. Już dziś tzreba korzystać z objazdów - zobaczcie jak jeździć by nie stać w korkach. Sugerujemy jednak by w poniedziałek wyjechać do pracy  nieco wcześniej niż zwykle. 

 

Ciasno w Śródmieściu - rozpoczyna się budowa obwodnicy

Plac Grunwaldzki zostanie przebudowany - to jeden z największych remontów obok ronda Tesco. Prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej zapowiada rewolucję. 

- Przebiegająca pod Placem Grunwaldzkim, pod skrzyżowaniem ulic Kolejowej, Sikorskiego, Wysockiego rzeka Pełcznica, będzie w pewnym sensie przebudowana  - mówił prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 

Wyłączona z ruchu zostanie ulica Reja, a Kolejowa będzie ulicą jednokierounkową z jednym pasem ruchu.

 - Cały ten układ to jest jeden wielki plac budowy. Jeden kierunek na Kolejowej, na wysokości ulicy Mazowieckiej powstanie tymczasowe rondo - mówi Andrzej Piękny z Sarądu Dróg Komiunikacji i Utzrymania Miasta.

 

Zmiany są pozwalają wykonawcy wykonywać podstawowe prace związane z budową obwodnicy. Sprowadza się to do ograniczenia przejezdności w stosunku do dzisiejszych możliwości. Schematy, które zademonstrujemy to przedstawią. Ulica Kolejowa na całej swojej długości będzie jednokierunkowa z jednym pasem ruchu, co musi spowodować pewne uciążliwości. - mówi dyrektor Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta , Krzysztof Szewczyk.

Ulica Chrobrego zostanie zwężona do jednego pasa ruchu. 
Ulica Czerwonego Krzyża od szpitala w dół będzie ulicą dwukierunkową. 
Ulica Lubelska - zakaz parkowania po obu stronach drogi. 
Ulica Sikorskiego - przy Aldi będzie terenem budowy, trzy pasy ruchu zostaną wyłączone, ruch będzie odbywał się pasami  przy hali OSiRu, będzie tam ruch dwukierunkowy. 
Ulica Reja - będzie nieprzejezdna
Ulica Żeromskiego - ograniczenie predkości, 
Ulica Kurpiowska - będzie nieprzejezdna
Plac Grunwaldzi w okolicach dawnych szaletów - zawężony pas ruchu, dwa kierunki jazdy. 

 

 

Jakie objazdy rekomenduje Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta? 

 

- Rekomendujemy cały czas objazd przez ulicę Uczniowską, Strzegomską, Świdnicką. W tym celu zostały zaprezentowane wcześniej rozwiązania, które podporządkowują ulicę Niepodległości, a przede wszystkim Świdnicką. - mówi dyrektor Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta , Krzysztof Szewczyk.


Jak zapowiadał prezydent Szełemej, mieszkańcy o planowanych pracach będą informowani z wyprzedzeniem. 

ZOBACZ WIZUALIZACJE: 
adm
foto:  walbrzych24.com

 

Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Dziki w Śródmieściu Wałbrzycha, ryś w Jugowie

Prawie 200 kontroli wałbrzyskich autobusów

Wałbrzych: pracownica poczty przywłaszczyła pieniądze

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij