Tragedia na przejeździe kolejowym - nie żyje 5 osób

Tragedia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Kąckiej pod Kątami Wrocławskimi. Osobowy Citroen wjechał pod nadjeżdżający pociąg  - pieć osób zginęło na miejscu.  

 

Do wypadku doszło w sobotę około godziny 19:00. Na niestrzeżony przejezd kolejowy 
w Nowej Wsi Kąckiej (trasa Wrocław - Wałbrzych) wjechał pod pociąg Citroen, którym podróżowało 5 mężczyzn. Pociąg zmiażdżył auto, mężczyźni zginęli na miejscu. Pasażerom pociągu nic się nie stało. 

Przez dwie i pół godziny ruch pociagów na trasie Wrocław - Wałbrzych - Jelenia Góra został wstrzymany, kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Około 21:30 wznowiono ruch pociągów.

Jak informuje rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowe S.A., Mirosław Siemieniec,  ze wstępnych ustaleń wynika, że na przejeździe działała sygnalizacja świetlna, było też odpowiednie oznakowanie przejazdu.  Trwa ustalanie przyczyn wypadku - powołana została specjalna komisja. 

Jak podaje PKP PLK S.A. w maju 2019 roku doszło do 16 wypadków  i kolizji z udziałem pojazdów i pieszych  na przejazdach i przejściach kolejowych. Zginęła jedna osoba, jedna została cieżko ranna. 
 
Od początku 2019 roku na przejazdach doszło do 87 wypadków i kolizji, 20 osób zginęło, 7 zostało cieżko rannych. 
 
adm
foto: ilustracyjne (walbrzych24.com)


Zapraszamy Cię do współtworzenia portalu walbrzych24.com
Zrobiłeś film lub ciekawe zdjęcie? Masz ciekawy temat? A może miałeś sporo szczęścia i znalazłeś się w odpowiednim miejscu i czasie w centrum wydarzeń... bierz telefon w dłoń i nagraj film lub zrób zdjęcie, a później wyślij do nas.
Pisz na adres: redakcja@walbrzych24.com.

 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno